طرحها و رنگهای کاغذ دیواری

تاثیر طرحها و رنگهای کاغذ دیواری

تاثیر طرحها و رنگهای کاغذ دیواری در خلق فضایی مدرن 

t;”>وقتی صحبت از کاغذ دیواری در طراحی دکوراسیون داخلی می شود در وهله اول فضایی کلاسیک و سنتی در ذهن تداعی می شود و تصور ایجاد فضایی مدرن با استفاده از کاغذ دیواری دور از ذهن به نظر می رسد اما امروزه با تنوع در طرحها و رنگهای کاغذ دیواری می توان به کمک آنها فضاهایی کاملا امروزی و مدرن خلق کرد برای ایجاد چنین فضاهایی بهتر است از کاغذهای ساده و رنگهای خنثی مانند خاکستری ، کرم ، سفید و …استفاده کرد البته نباید فراموش کنیم که باید با اثاثیه و مبلمان در هماهنگی کامل باشد . استفاده از کاغذهای طرح دار بویژه گلدار و داماسک از آنجاییکه فضا را به سمت کلاسیک شدن پیش می برند برای این کار چندان مناسب نیستند.

آیا استفاده ترکیبی از رنگ و انواع طرحها و رنگهای کاغذ دیواری در منزل مناسب است ؟

;”>این یکی از سوالاتی است که همواره ذهن را در هنگام طراحی دکوراسیون داخلی درگیر خود می کند و جواب دادن به آن بسیار سلیقه ای به نظر می رسد در مجموع هیچوقت نمی توان به طور قاطع گفت که کاغذ دیواری و کاغذ دیواری پوستری بهتر است یا رنگ بلکه هر کدام مزایا و معایب خود را دارد رنگ همیشگی تر بوده و فضای خانه را با توجه به اینکه منعکس کننده نور است روشن تر نشان می دهد اما کاغذ تا حدودی نور را جذب کرده و فضا را تاریک تر نشان می دهد اما از طرفی تنوع زیادی از نظر طرح و رنگ دارد. در استفاده ترکیبی از رنگ و انواع طرحها و رنگهای  کاغذ دیواری بسیار باید دقت نمود و این انتخاب باید توام با وسواس و نکته سنجی بسیار انجام شود تا نتیجه کار مقبول و مورد پسند باشد .

پرکاربردترین طرحها و رنگهای کاغذ دیواری کدامند ؟

در میان انواع طرحها و رنگهای کاغذ دیواری طرحهای ساده و راه راه و رنگهای خنثی به دلیل اینکه به راحتی با سایر طرحها و رنگها ترکیب می شوند و هم در خلق فضای مدرن و هم کلاسیک کاربرد دارند کاربردی ترین  طرحها و رنگها هستند . این کاغذهای ساده و راه راه براحتی با طرحهای گلدار ،داماسک، لاکچری ، فانتزی و … ترکیب می شوند و نقش مهمی در طراحی دکوراسیون داخلی ایفا می کنند .