کاربرد عمومی کاغذ دیواری آبی در دکوراسیون

رنگ آبی بیانگر طراوت و تازگی است و القای کننده سلامتی و خوشبختی است . از رنگ آبی به عنوان محافظ کار نیز استفاده می شود و نماد اسمانی است این رنگ در صورت ترکیب با رنگی تیره دلالت بر قدرت دارد و باعث اعتماد می شود و این رنگ جزء رنگ های سرد محسوب میشود و چون رنگ ابی جزء اولین رنگ ارامش بخش محسوب می شود در منزل استفاده از این رنگ بسیار به سلامت فرد کمک می کند و فشار خون را کاهش می دهد.
رنگ ابی نماد اقیانوس و خواب راحت و با اسایش است. رنگ ابی زمینه ی فکری را گسترده می کند  به همین دلیل بیشتر در اداره ها و ساختمان های تجاری از این کاغذ دیواری آبی رنگ استفاده می شود و اگر با زرد ترکیب شود تحرک ذهن بیشتر می شود.
رنگ آبی برای مصریان باستان بسیار مقدس بود و این رنگ را نماد حضرت مریم می دانستند. از کاغذ دیواری رنگ ابی در محل هایی که غذا صرف می شود استفاده نکنید زیرا اشتهای فرد را از بین می برد. بیشتر در محل هایی از رنگ ابی استفاده می شود که نیاز به ارامش فکری دارد مثلا اتاق خواب ها. البته در مسیر راهرو ها و بیمارستان ها از رنگ ابی ملایم نیز استفاده می شود.

ترکیب رنگ های قابل ست و مناسب با کاغذ دیواری آبی

آبی رنگ سرد است و باعث ارامش می شود و سطح فکری را بالا تر می برد مهم ترین اصلی که در هنگام استفاده از رنگ کاغذ دیواری آبی باید به ان توجه کرد این است که در فضایی که رنگ ابی استفاده شده است حتما به رنگ پرده ها توجه کنید و ترجیحا از پرده با رنگ های ملایم استفاده کنید زیرا اگر رنگ تند اتخاب کنید بسیار ناهماهنگ می شود و به اصطلاح تو ذوق می زند. ابی در کنار رنگ مکمل خود بسیار خیره کننده و جذاب است برای ست کردن مبلمان در فضایی که کاغذ دیواری ابی در ان اجرا شده است بهتر است از رنگ های سرد و یا مکمل رنگ ابی استفاده کنید.

از کاغذ دیواری پوستری آبی برای مکان هایی که به طبیعت بیشتر شبیه باشد استفاده میشود.

انواع رنگ های کاغذ دیواری آبی

کاغذ دیواری آبی در طرح های مختلف ارائه می شود.انواع طرح ها عبارت است از: کاغذ دیواری آبی ساده ، کاغذ دیواری ابرو بادی، کاغذ دیواری ابی با طرح گل، کاغذ دیواری راه راه، کاغذ دیواری ابی مشبک و غیره که از این کاغذ دیواری ها در کنار رنگ مکمل نیز می توان استفاده کرد.